Nowoczesne oświetlenie sufitowe – niezbędne elementy

Żyrandol w centralnym punkcie na suficie – tak jeszcze kilkanaście lat temu wyglądało oświetlenie sufitowe w każdym domu. Obecnie, nowoczesne oświetlenie sufitowe stanowi jeden z najważniejszych elementów aranżacji pomieszczenia. Pozwala podkreślić to, co chcemy wydobyć na wierzch i ukryć to, co wymaga dyskretnego półcienia. Jakie są najnowsze trendy w dziedzinie oświetlenia sufitowego?

Najwięcej możliwości aranżacji otworzy się przed nami, gdy zamontujemy podwieszany lub napinany sufit. Tylko w takim przypadku mamy możliwość instalacji oświetlenia po lewej, wewnętrznej stronie sufitu, a jest to warunek montażu oświetlenia wpuszczanego (LED, światłowód). Rozmieszczenie punktów świetlnych, ich barwa, kolor oraz intensywność – o tym wszystkim możemy zadecydować sami, kiedy zdecydujemy się na oświetlenie montowane w suficie. W grę wchodzą także listwy LED, które można zainstalować na zwykłym suficie i podświetlić w ten sposób wybrany obszar.

Oświetlenie sufitowe – trendy 2018

Efekt gwieździstego nieba, który można uzyskać stosując oświetlenie światłowodowe mocowane w napinanym lub podwieszanym suficie, to najgorętszy trend na nadchodzący rok. Oprócz spektakularnego wyglądu, gwieździste niebo spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa – nie wytwarza ciepła, promieni UV, a prąd znajduje się jedynie w generatorze, który steruje całą instalacją. Gwieździste niebo w przypadku klientów indywidualnych najczęściej wybierane jest do sypialni lub pokoju dziecięcego, a w przypadku klientów biznesowych – do restauracji, oświetlenia sufitu nad basenem, do sal balowych czy weselnych.

Zobacz również: Oświetlenie led w suficie podwieszanym, Oświetlenie punktowe sufitowe.