Oświetlenie sufitowe może pełnić funkcję typowo praktyczną i oświetlać pomieszczenie bez dodatkowych wartości dekoracyjnych czy aranżacyjnych. Ale może też być najmocniejszym punktem w aranżacji mieszkania, a ilość kombinacji i możliwości, jakie daje projektantom gra światłem, jest niemal nieograniczona!

Oświetlenie w suficie podwieszanym

Coraz popularniejsze staje się oświetlenie punktowe led montowane w suficie. Niezbędny do takiego montażu jest sufit podwieszany – ledy w suficie instalowane są bowiem od jego wewnętrznej strony. Wybór podwieszanego sufitu to także możliwość ukrycia instalacji elektrycznej, przewodów wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych. Warto wiedzieć, że podwieszany sufit sprawia, że mieszkanie szybciej się ogrzewa, a to pozwala zaoszczędzić na rachunkach. A jakie korzyści daje oświetlenie led sufitowe?

Podwieszany sufit LED – zalety

Zalety sufitowego oświetlenia led to przede wszystkim oszczędność energii, przyjemna barwa światła i łatwość montażu. Oświetlenie sufitowe LED stosuje się często do budowania nastroju w pomieszczeniu, a nie jako podstawowe źródło oświetlenia. Ledy rozmieszczone są wówczas w konkretnych miejscach, a ich zadaniem jest akcentowanie pewnych detali w pomieszczeniu – oświetlenie komody, lustra czy wystroju okna. Decydując się na oświetlenie sufitu podwieszanego, możemy wybrać barwę światła, jego intensywność, a nawet kolor. W przypadku dekoracyjnego oświetlenia czy oświetlenia światłowodowego typu “gwieździste niebo”, możemy dodać także efekty, takie jak migotanie czy droga mleczna.

Zobacz również: Listwy sufitowe LED, pomysły na oświetlenie LED – salon, ledy na suficie.