Elementy potrzebne do wykonania nieba:

  • Generator światła:
    • LED – opcjonalnie ze sterownikiem.
  • Włókno światłowodowe świecące końcem (średnica włókna 0,75mm), włókno dostarczamy w wiązce lub na szpuli.
  • Nóż do cięcia światłowodów na gorąco – narzędzie niezbędne jeśli włókno dostarczane jest na szpuli i trzeba je przyciąć, a następnie oprawić w złączkę generatora światła.

Przygotowanie

Odpowiednie przygotowanie wiązki światłowodów, polegające na przycięciu (według wytycznych klienta) i oprawieniu w głowicę do generatora światła, można zlecić naszej firmie. Sprzedajemy także włókno światłowodowe na metry i szpule, a nóż do cięcia światłowodów na gorąco można u nas wypożyczyć.

W naszej bogatej ofercie dostępne są również szablony montażowe

Wykonanie

Sposób wykonania gwieździstego nieba polega na przełożeniu przez wywiercone w suficie lub innej powierzchni końcówek włókna światłowodowego. Generator światła schowany jest w wentylowym i dostępnym miejscu. Uzyskujemy powierzchnię wypełniona świecącymi punktami, które w zależności od rodzaju generatora światła mogą zmieniać kolor, migotać lub świecić w stałym kolorze.

Jak dobrać liczbę gwiazd:

Im powierzchnia sufitu większa, tym gęstość punktów powinna być mniejsza. Poniższa tabela zawiera zalecane liczby punktów świetlnych dla określonych powierzchni sufitu. Zdjęcia przedstawiają gwieździste niebo o wymiarach 1 m na 1 m z 30, 45, 60, 75 i 90 punktami świetlnymi (na 1 m²).

powierzchnia sufitu [m²] od 1 do 5 od 5 do 10 od 10 do 30 powyżej 30
liczba punktów na 1m² od 40 do 60 od 30 do 40 od 20 do 30 od 15 do 20